Jak oceniają jogurt domowy jego użytkownicy?

jogurt domowy recenzje dwa słoiczki z jogurtem i owocami
Musimy przyznać się do jednego błędu: przez wiele lat zaniedbaliśmy nieco temat recenzji Zakwasek. Owszem, spływały do nas z różnych stron raczej pozytywne, a czasem nawet entuzjastyczne opinie i mieliśmy wiele głosów, że nasi klienci są zadowoleni z produktów, które dostarczamy, z jogurtu czy kefiru, który udaje im się wyhodować, ale jednocześnie brakowało nam jakiegoś spojrzenia całościowego, które pozwalałoby wyciągnąć ogólniejsze wnioski.

Niekiedy więc zastanawialiśmy się, czy może nie jest tak, że wielu Klientów, a może nawet większość jest średnio zadowolonych z Zakwasek.

Wiedzieliśmy jednocześnie, że część Klientów miewa na początku problem z uzyskaniem jogurtu. Liczyliśmy wprawdzie, że wszyscy oni w takim przypadku dzwonią do nas, a my im wtedy pomagamy znaleźć błąd, ale też nie byliśmy pewni, czy tak rzeczywiście jest. Być może części zwłaszcza nowych Klientów nic nie wychodzi, ale wcale nie dzwonią? Machają po prostu ręką i zapominają o temacie?

{Zresztą, jeśli miałeś kiedykolwiek problem ze zrobieniem jogurtu, przeczytaj naszego specjalnego –> EBOOKA o najczęściej popełnianych błędach, które powodują, że jogurt nie wychodzi taki, jaki byśmy oczekiwali).

Zdawaliśmy sobie oczywiście sprawę, że nie może być bardzo źle, wszak nie spływała do nas cała masa negatywnych recenzji, a tak byłoby niechybnie, gdyby wszyscy byli niezadowoleni. Przede wszystkim jednak Klienci po prostu nie kupowaliby Zakwasek, zwłaszcza regularnie.

Ale jakiś “zwrot” jest zawsze potrzebny: każdy kucharz czy piekarz chce wiedzieć, czy jego wypieki smakują 😉.

Dlatego postanowiliśmy poprosić naszych Klientów i osoby zainteresowane naszymi produktami o wypełnienie krótkiej ankiety zadowolenia.

A oto i wyniki, które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Jak przeprowadziliśmy badanie?

Wysyłaliśmy tak naprawdę 2 ankiety:

  • jedną do grupy osób, które są naszymi Klientami
  • drugą do osób, które pobrały nasz podręcznik domowego przygotowania jogurtu
    (przy czym wykluczyliśmy osoby, który były w pierwszej grupie)

Ankiety różniły się tylko jednym pytaniem. Założyliśmy, że w drugiej grupie mogą być osoby, które kupują Zakwaski np. w sklepach stacjonarnych (nasze produkty są dostępne w ponad 300 sklepach ze zdrową żywnością w całym kraju). Dlatego w tej drugiej ankiecie było pytanie o to, gdzie kupują Zakwaski.

Oczywiście prosiliśmy o wypełnienie tylko osoby, które już robią jogurt za pomocą Zakwasek.

Mailingi z prośbą o wypełnienie ankiety zostały wysłane w dniach:

  • 30 lipca 2020 (czwartek) ok. godziny 18 do osób, które kupują Zakwaski
  • 31 lipca mail do osób, które otworzyły maila z dnia wcześniejszego. Wiadomość ta nieco przy okazji przypomniała niektórym osobom o ankiecie (mail był wcześniej nie planowany, ale wynikł z pewnego błędu w pierwszym mailingu).
  • 1 sierpnia ok. 11 (sobota) wiadomość do osób, które pobrały nasz podręcznik domowego jogurtu z ankietą numer 2.
  • 4 sierpnia ok. 17 ponownie do naszych Klientów, którzy nie otworzyli żadnego z wcześniejszych mailingów

Treść mailingu wyglądała z drobnymi zmianami następująco:

Cześć,

Po pierwsze, dziękuję że kupujesz Zakwaski i mam nadzieję, że wychodzą Ci pyszne jogurty domowe.

Bardzo interesuje nas TWOJA OPINIA, dlatego przesyłamy link do krótkiej ankiety, która ma sprawdzić zadowolenie z naszych produktów. Jej wypełnienie zajmie Ci 20-30 sekund.

W podziękowaniu za Twój poświęcony czas, dostaniesz kod rabatowy w prezencie 🙂

>> KLIKNIJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ W 20-30 SEKUND >>

Dziękuję w imieniu całego zespołu Jogurt-Domowy.pl

Miłego dnia,

Rafał

Ankiety wypełniono łącznie: 203 razy, z czego było 194 unikalne ankiety.

W przypadku obu ankiet z wyników usunęliśmy duplikaty ankiet. Powtarzający się kilkakrotnie wynik mógł bowiem delikatnie zaburzyć wynik na korzyść Zakwasek (po prostu te same osoby kilkakrotnie wysłały to samo i zaznaczmy, że były to tylko opinie z wynikiem 5). W rezultacie rozkład wyglądał tak:

  • Ankieta 1 – 145 unikalnych odpowiedz
  • Ankieta 2 – 49 unikalnych odpowiedzi

Najważniejszą informacją była jednak dla nas skala zadowolenia i ona nas bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Wyniki badania

Z wyników wychodziło bowiem, że blisko 97 proc. osób jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z Zakwasek. Przy czym najwyższą ocenę 5 dało ponad 93 proc. badanych.

Żartowaliśmy, że gdyby jakiekolwiek wybory dały taki wynik, nikt by nie uwierzył w ich uczciwość 😉.

W pięciostopniowej skali Zakwaski uzyskały średnią ocenę 4,88.

Ankietowani byli proszeni o ocenę produktu w skali od 1 do 5, gdzie 1 oznaczało “okropny”, a 5 “bardzo dobry”.

W liczbach bezwzględnych odpowiedzi wyglądały tak:

Ile osób dało ocenę 5181
Ile osób dało ocenę 47
Ile osób dało ocenę 34
Ile osób dało ocenę 20
Ile osób dało ocenę 12

W ujęciu procentowym można przedstawić to następująco

Ile osób dało ocenę 593,10%
Ile osób dało ocenę 43,45%
Ile osób dało ocenę 31,97%
Ile osób dało ocenę 20
Ile osób dało ocenę 10,99%

Poniżej graficzne przedstawienie powyższych danych procentowych.

Wybrane recenzje

Również opisy dodawane przez Klientów zaskoczyły nas swoim entuzjazmem i dobrym słowem. Za każde takie słowo jesteśmy bardzo wdzięczni.

„Jogurt wychodzi pyszny, kremowy w całej swojej strukturze. Jest jednolity od samej góry aż do dna.”
Karol
5/5
„Jogurt zrobiony na zakwaskach jest wyśmienity, chociaż jego konsystencja nie przypomina tej sklepowej, to jest to najlepszy jogurt który próbowałem i nadal stosuje.”
Jakub
5/5
„Kupowałam rożne zakwaski do jogurtu, czasami je łączyłam, zawsze jogurt wychodził SUPER i na mleku krowim i na mleku kozim, choć na kozim jest mniej gęsty. Kupowałam też zakwaski do śmietany i do kiszenia warzyw i owoców. Oczywiście kupuje je nadal. Rabie to co najmniej od 2016 roku i niem mam zastrzeżeń – zatem polecam”
Maciejka20
5/5
„Dzięki zakwaskom jogurtu-domowego poznałem smak prawdziwego jogurtu, a nie substytutów sprzedawanych w sklepach. Do tego wydajność większa niż zapowiadana, a także duża prostota przygotowania. Gorąco polecam”
Jórek (pisownia oryginalna)
5/5
🙂
Agnieszka
5/5
„Jogurt pyszny, gęsty i łagodny w smaku. Dzieciom bardzo smakuje. Zwłaszcza z owocami.”
Dominika
5/5
„Jogurty są bardzo smaczne, zawsze się udają, zdrowe i łatwe w wykonaniu. Jak dowiedziałam się o waszych zakwaskach (było to ponad pół roku temu) nie kupiłam jeszcze jogurtu w sklepie.”
Karina
5/5
„Zakwaski są niezawodne, jogurt zawsze się udaje. Udało mi się „zarazić” nimi kilka koleżanek. Najbardziej smakują mi: zakwaska do jogurtu, Probio, Bifit, Acidolakt, Fit&Slim i Entero. Zamierzam spróbować jeszcze grecki. Ostatnio chętnie kupuję zestawy, żeby mieć różnorodność.”
Bożena
5/5
„Mój synek (2 latka) uwielbia jogurt naturalny domowy, sklepowego nie ruszy a jak widzi słoiczki w lodówce to nie odpuści dopóki nie dostanie. Córka troszkę starsza uwielbia jogurt z łyżeczką nutelli (wychodzi wyśmienity czekoladowy).”
Justyna
5/5
„Jogurt robiony z zakwasków przerósł moje oczekiwania. Można go kroić nożem i w smaku jest niezrównany. ! Pychota !!!!”
Kasia
5/5
„Jest smaczny, wydajny, a przede wszystkim mam pewność, że jest zdrowy.”
Jerzy
5/5

Dzięki ZAKWASKOM poznałam prawdziwy smak jogurtu , bardzo różny i o niebo lepszy od jogurtów ze sklepu. Łatwe w przygotowaniu, aksamitne, pyszne i pozbawione sztucznych dodatków!

Otylia
5/5
„Jogurt uzależnił całą naszą rodzinę, jest przepyszny!”
Magdalena
5/5
„Jogurt zrobiony w domu smakuje inaczej, działa inaczej… Wiesz co jesz, masz władzę we własnych rękach. To takie ważne w czasach, gdy do żywności jest dodawanych tak dużo złych dla organizmu ulepszaczy. To takie ważne jeśli masz dzieci. Wiem, że nie karmię ich samym cukrem i mlekiem w proszku ze sztucznym aromatem. Mój domowy jogurt to mleko, zakwaska i domowy syrop z owoców. Do tego własnej produkcji granola. Możemy takie coś jeść na śniadanie, obiad i kolację….”
Katarzyna
5/5
🙂
Łukasz
5/5

Co bardzo nas cieszy, napisały też osoby, które robią “jogurt roślinny”:

„Najczęściej przygotowuję jogurt na mleku roślinnym, które sama robię. Jest to trochę pracochłonne dlatego nie robię tego regularnie, ale jogurt jest smaczny szczególnie po dodaniu świeżych owoców. Próbowałam też na kozim, ale obecnie jest za ciepło i mleko często jest kwaśne a po podgrzaniu warzy się więc jogurtu nie daje się zrobić, ale w chłodniejszych porach roku jest też smaczny.”
Łukasz
4/5
„Juz od kilku lat kupuje zakwaski vivo i robie pyszne jogurty na bazie mleczka kokosowego Real Thai (ustawiam program w multicookerze 40 stopni na 12 godzin). Wychodza pyszne i mega zdrowe jogurty domowe (wyprobowalam juz wszystkie rodzaje zakwasek i wszystkie sa bardzo dobre).”
Olga
5/5

A co z niepochlebnymi opiniami?

Również je chętnie przytoczymy:

„chu…y, nie da sie wykorzystac jogurtu zeby robic kolejne,”
Misiek (wykropokowanie od nas)
1/5

Chcieliśmy zapewnić, że z jogurtu daje się uzyskać kolejny jogurt, o czym zresztą świadczą inne wpisy z ankiety. Przykładowo:

„Bardzo dobra jakość jogurtu. Można go użyć do kilku kolejnych zaszczepień. Polecam”
Janusz
5/5
„Jogurt zawsze wychodzi. Z jednej fiolki robię jogurtów na 6 słoiczków, z dwóch litrów mleka. A ze zrobionych potem jogurtów 3 razy kolejne 6 sloiczkow. Jogurt wychodzi gęsty,ze swoim charakterystycznym posmakiem jogurtu. Zawsze dorzucam owocowe dodatki (polecam liofilizowane owoce) i płatki.”
Ewa
5/5

My zachęcamy by przeszczepiać jogurt maksymalnie 2-3 razy, a potem wziąć nową Zakwaskę. To i tak daje nam niesamowitą wydajność. Liczyliśmy to zresztą tutaj – z 1 Zakwaski nawet 10 litrów jogurtu 😉.

Dzięki temu jogurt domowy oprócz swoich innych zalet, okazuje się także jednym z najtańszych posiłków, jakie możemy przygotować.

Druga negatywna opinia brzmiała:

„Nie da się tego jeść”
Andrzej
1/5

Mamy nadzieję i wrażenie na podstawie innych opinii, że jest to jednak odosobniona opinia.

Jeszcze kilka ciekawych opinii

Niektóre opinie nieco nas zaskoczyły. Np. w tym przypadku opinia brzmi pozytywnie, ale ocena jest “tylko” – 4

„Używam i jestem zadowolona”
Joanna
4/5

Jeśli chodziło o to, żebyśmy nie osiedli na laurach, to zapewniamy, ze zrobimy wszystko, co w naszej mocy 🙂

Cieszymy się szczególnie na takie opinie, które podkreślają, że szczepy, które dostarcza jogurt domowy mogą wspomagać domowe kuracje.

„Entero Jogurt pomaga mi z walka grzybiczego stanu organizmu. Jest to jedyny jogurt, ktory zawiera bakterie, ktore 'zjadaja’ grzyby. Polecam kazdemu z tym problemem.”
Krystyna
5/5
„Kilka razy zamawialiśmy różne zakwaski do jogurtów. Bardzo dobry produkt jakościowo i smakowo. Stosunkowo łatwo można go przygotować. Korzystnie wpływały na zdrowie i jelita. Szczerze polecam. P.S. Nawet nasze koty bardzo chętnie dobierały się do niego! A nie wszystkiego chcą próbować!”
Krystyna
5/5

Jak wiadomo, koty wiedzą, co dobre 🙂

Inną naszą ulubioną opinię napisał Pan Krzysztof:

„Cóż tu się rozpisywać: bakterie robią swoje, czyli znakomity jogurt, który nie znajdzie konkurenta na żadnej półce sklepowej. ”
Krzysztof
5/5

Wszystkim, którzy wypełnili ankietę i napisali opinię gorąco dziękujemy.

Chcesz zrobić domowy jogurt? Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie na numer 600-58-99-79. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pod tym numerem możesz złożyć zamówienie na startery lub dokonać tego na sklep.jogurt-domowy.pl.

Pobierz darmowego e-booka
„Robię domowy jogurt”Wystąpił jakiś błąd, spróbuj ponownie.Dziękujemy. Teraz koniecznie POTWIERDŹ adres mail, klikają w link w wiadomości, którą wysłaliśmy na Twojego maila.

Poznaj szczegółowe przepisy (w tym na jogurty mleczne i roślinne), korzyści, zalety domowo przygotowywanego jogurtu. W naszym e-booku znajdziesz odpowiedzi na wiele najczęściej zadawanych pytań. Podaj: